![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5028394
*
nr 502 8394
Spegel
1880-tal, valnöt, höjd: 101
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2008
kl 17:05:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 16:47:42
1
300 kr
6/1 14:11:58
2
200 kr
6/1 14:20:53
2
300 kr
6/1 15:12:13
2
400 kr
6/1 16:31:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 502 8394
Spegel
1880-tal, valnöt, höjd: 101
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 16:47:42 | 1 | 300 kr |
6/1 14:11:58 | 2 | 200 kr |
6/1 14:20:53 | 2 | 300 kr |
6/1 15:12:13 | 2 | 400 kr |
6/1 16:31:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53